BELENCO’YU DAHA YAKINDAN TANIMAK VE MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY İÇİN TIKLAYIN

Belenco Nedir?

%90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco Kuvars Yüzeyler üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiş yüksek çizilme ve aşınma dayanımına sahip, kimyasallara dayanıklı, gözeneksiz yapısı ile hijyenik ve lekelenmeye dirençli, en son teknoloji ürünü çok dayanıklı yüzeylerdir. Mutfak ve banyo tezgahlarında, zeminlerde, duvar ve cephe kaplamalarında, hizmet ve karşılama bankolarında ve çeşitli özel uygulama alanlarında kullanılabilen minimum bakım gerektiren, teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağanüstü performansa sahip bir yüzey malzemesidir.

Belenco
Kuvars
Yüzeyler

Zarifliği ve sağlam kullanım özellikleri ile doğal kuvarsın yaşam alanlarında eşsiz tasarımlara dönüşmesine aracılık eden Belenco kuvars yüzeyler ile tarzınızı yaşayın.

NEDEN BELENCO ?

Belenco Kuvars Yüzeyler bileşiminin %90’ından fazlasını oluşturan kuvarsın tüm karakteristik üstünlüklerini yapısında taşır. Sertlik skalası 7 Mohs olan doğadaki en sert yarı değerli mineral taşlardan kuvars, Belenco Kuvars Yüzeyler’i yüksek çizilme ve aşınma dayanımı ile taçlandırır.

Kimyasallara dayanımı sayesinde Belenco lekelenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Belenco bu üstünlüğü sayesinde yüzey koruyucu kimyasallara ihtiyaç duymaz.

Belenco olarak, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki üretim tesisimizde 38.634 metrekaresi kapalı olmak üzere, toplamda 63.724 metrekare Yeşil Bina sertifikalı alanlarımızda, Akıllı Fabrika (Smart Factory) teknolojik donanımı ve “SIFIR ATIK Hedefi” ile, tüm ofis alanlarımızda ise ‘’SIFIR ATIK Yönetim Sistemi’’ilkeleriyle çalışıyor, üretiyoruz.

2011 yılında kuruluşundan itibaren üretim hatlarımız, dünyanın lider doğal ve kompoze taş teknoloji firması İtalyan Breton S.p.A’nın en gelişmiş teknolojisiyle donanımlıdır. 2020 yılında devreye giren ikinci üretim tesisimiz ile, yıllık 2.000.000 metrekare üretim kapasitesine ulaşarak tam otomatik 3 döküm ve 4 parlatma hattında üretime devam etmekteyiz.

Belenco, Ar-Ge ve İnovasyon vizyonunu kuruluş aşamasında belirleyerek, şirket ünvanını Peker Yüzey Tasarımları San. ve Tic. A.Ş. koyarak tasarımın, firmanın itici gücü olduğunu belirlemiştir. Bu vizyonu Belenco’ya günümüze kadar gelen süreçte, güçlü yatırım politikasıyla birçok alanda “ilk” olma ayrıcalığını kazandırmıştır:

2011 - Kuruluşu sonrası sektöründe ülkenin en önemli ihracatçısı ve moda belirleyeni,
2014 - Belenco Plus yatırımı ile hazır işlenmiş kuvars yüzey kategorisinin ilk üreticisi ve ihracatçısı olmuştur.
2015 - 2. Hat yatırımı ile %100 kapasite artırımına gidilmiştir.
2016 - USA kökenli yatırım şirketi Darby Overseas ile ortaklık gerçekleştirilmiştir.
2017 - Robot kolu yatırımı ile ülkemizde ilk uzun damarlı ürünlerin üretimi gerçekleştirilmiştir.
2018 - Sektöründe, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-ge Merkezi olma unvanını almıştır.
2019 - Lotte Chemical Group (Güney Kore) ile ortaklık gerçekleştirilmiş,
2020 - Tamamlanan 3. Hat yatırımının, ikinci üretim tesisimizde hizmete girişiyle, yıllık üretim kapasitesini 2.000.000 metrekareye çıkartmış ve dünyanın sayılı kuvars yüzey üreticileri arasındaki yerini almıştır.  

2021 - Gezegenimize daha saygılı, çevreye daha duyarlı, çalışanını daha fazla düşünen global bir marka olarak Belenco, yakın gelecekte Endüstri 5.0 konseptine geçiş için hazırlıklarını da hızla sürdürmektedir.  

KATALOĞUMUZU İNCELEYİN