Belenco Nedir?

%90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco kuvars yüzeyler üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiş yüksek çizilme ve aşınma dayanımına sahip, kimyasallara dayanıklı, gözeneksiz yapısı ile hijyenik ve lekelenmeye dirençli, en son teknoloji ürünü çok dayanıklı yüzeylerdir. Mutfak ve banyo tezgahlarında, zeminlerde, duvar ve cephe kaplamalarında, banko ve çeşitli özel uygulama alanlarında kullanılabilen minumum bakım gerektiren, teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağanüstü performansa sahip bir yapı malzemesidir.

Belenco
kuvars
yüzeyler

Yaşam alanlarınıza değer katmak için doğal kuvars mineraline birbirinden farklı renkler ve yüzey tasarımları eklemek üzere değişik işlemlerden geçilerek elde edilir.

Avantajlarımız

Belenco Kuvars Yüzeyler bileşiminin %90’ından fazlasını oluşturan kuvarsın tüm karakteristik üstünlüklerini yapısında taşır. Sertlik skalası 7 Mohs olan doğadaki en sert yarı değerli mineral taşlardan kuvars, Belenco Kuvars Yüzeyler’i yüksek çizilme ve aşınma dayanımı ile taçlandırır. Belenco Kuvars Yüzeyler bu özelliği sayesinde mutfaklarda yoğun doğrama ve kesme işlemlerinin yapıldığı tezgahlarda bile uzun yıllar yıpranmadan ilk günkü güzelliğini korur.

Kimyasallara dayanımı sayesinde Belenco lekelenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Kahve, çay, şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine sebep olabilecek maddeler Belenco yüzeylerine etki etmez.

2011’de açılışı gerçekleşen tesiste, dünyanın lider doğal ve kompoze taş teknolojisi firması İtalyan Breton S.p.A’nın en gelişmiş teknolojisiyle tam otomatik 2 döküm ve 3 parlatma hattı ile üretim yapılmaktadır.

10 Aralık 2011’de açılışı gerçekleşen Belenco üretim tesisi:

  • 2012 yılında sektöre getirdiği yenilikler,
  • 2013 yılında yakaladığı pazar liderliği ve yönetim anlayışı,
  • Dünyanın lider doğal ve kompoze taş teknoloji firmalarının kullandığı tam otomatik ve en gelişmiş uluslararası teknolojiyle üretim yapmaktadır.
2020 GÜNCEL ÜRÜN KATALOĞUMUZU İNDİRİN