BELENCO yüzeyler, yenilikçi renk kombinasyonlari ve doku çesitleriyle tüm yasam alanlarini zenginlestirmek üzere tasarlanmis olaganüstü dayanikli, yüksek teknolojili kuvars yüzeylerdir. Üretim tesislerinde dogal kuvars mineralleri, BELENCO'nun üstün özellikteki yüzeylerini olusturmak için sahip oldugu benzersiz tekniklerle uyum içinde bir araya getirilir.

BELENCO ürünlerini yasam alanlarinizda kullanarak kendinize has ve özel tasarimlar yaratabilirsiniz. Belenco kuvars yüzeyler, %93’ü kuvars olmak üzere üstün nitelikli polimerlerden (baglayicilardan) imal edilmistir. Olaganüstü derecede sert ve dirençlidir. Hatta granitten daha sert ve bükülmeye karsi dört kat daha fazla dayaniklidir. Lekelenme, kirilma ve çatlamaya karsi da daha dirençlidir.

BELENCO, temizlenmesi çok kolay olan gözeneksiz yüzeyleriyle konut ve ticari alanlar için son derece hijyenik yüzey çözümleri sunar. Ayrica, bu üstün özelliklerini yillarca korur.

BELENCO, mimar ve uygulamacilarin ortak istegi dogrultusunda mutfak ve banyo tezgahlarinda kullanilmak üzere standart olarak en ideal ebatli 310x152 cm kuvars plakalar üretir. Ayrica AVM, otel, hastane ve konutlarda zemin veya cephe uygulamalari için projelerin gerektirdigi ölçülerde hassasiyetle ebatlanabilir. 60x60 cm, 30x30 cm gibi standart ebatlarin disinda özel ölçülerde karo kesimleri de yapilabilir.

BELENCO, tasarimci ve mimarlarin özel gereksinimlerine göre yaratilmis yenilikçi, endüstri lideri ürünler sunmak için üretim teknolojisine çok büyük yatirim bir yatirim gerçeklestirmistir. Pazarin ihtiyaç ve taleplerini algilayarak, dünyanin önde gelen üniversiteleri, bilimsel ve teknolojik arastirma enstitüleriyle isbirligi yapar. Ürünlerine azami özen göstererek tüm projelerinde arastirma ve gelistirmeye büyük önem verir.

Kuvars esasli kompoze tastan mamul plaka üretimi yapan BELENCO, kuvars yüzey üretiminde dünya lideri olan Italyan sirketi BRETON'un en yeni teknolojilerini, en büyük üretim hatlarindan ikisini kullanir. Gelismis laboratuvarlari, AR-GE tesisleri ve güçlü ürün gelistirme odakli yaklasimiyla, seçkin müsterilerinin ihtiyaçlarini karsilamayi amaçlar. Tüm bunlar insan kaynaklarina sürekli yatirim yapilarak, istikrarli bir büyüme saglanarak, ürün gelistirmede mükemmeliyet arayisi, sosyal sorumluluklarin gerçek anlamda yerine getirilmesi ve çevre bilincine güçlü bir baglilik gibi temel degerlere sadik kalinarak gerçeklestirilir.

Üretimi Manisa Organize Sanayi Bölgesi 4. Kisim’daki 19 bin metrekaresi kapali , 36 bin metrekare açik alanda kurulu tesislerinde gerçeklestiren BELENCO, 2017 yili basinda ikinci üretim hattini devreye almistir. 2016 yilinda 600 bin metrekare üretim yapan BELENCO’nun 2017 yili hedefi, üretimi yeni hattiyla birlikte 1 milyon metrekareye yükseltmektir.

Yeni hat yatiriminin yani sira, 2016’da Manisa OSB’de yeni bir parseli bünyesine katan BELENCO, 27 bin 534 metrekarelik yeni fabrika alaniyla toplamda 63 bin 534 metrekarelik bir alana ulasmistir. Orta ve uzun vadede bünyesine kattigi bu yeni alanda üretim tesisini kurmayi, mevcut üretim tesislerine ilave olarak 3. hat yatirimini da tamamlamayi planlamaktadir.

2020 GÜNCEL ÜRÜN KATALOĞUMUZU İNDİRİN