BELENCO yüzeyler, yenilikçi renk kombinasyonları ve doku çeşitleriyle tüm yaşam alanlarını zenginleştirmek üzere tasarlanmış olağanüstü dayanıklı, yüksek teknolojili kuvars yüzeylerdir. Üretim tesislerinde doğal kuvars mineralleri, BELENCO'nun üstün özellikteki yüzeylerini oluşturmak için sahip olduğu benzersiz tekniklerle uyum içinde bir araya getirilir.

BELENCO ürünlerini yaşam alanlarınızda kullanarak kendinize has ve özel tasarımlar yaratabilirsiniz. Belenco kuvars yüzeyler, %93’ü kuvars olmak üzere üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiştir. Olağanüstü derecede sert ve dirençlidir. Hatta granitten daha sert ve bükülmeye karşı dört kat daha fazla dayanıklıdır. Lekelenme, kırılma ve çatlamaya karşı da daha dirençlidir.

BELENCO, temizlenmesi çok kolay olan gözeneksiz yüzeyleriyle konut ve ticari alanlar için son derece hijyenik yüzey çözümleri sunar. Ayrıca, bu üstün özelliklerini yıllarca korur.

BELENCO, mimar ve uygulamacıların ortak isteği doğrultusunda mutfak ve banyo tezgahlarında kullanılmak üzere standart olarak en ideal ebatlı 310x152 cm kuvars plakalar üretir. Ayrıca AVM, otel, hastane ve konutlarda zemin veya cephe uygulamaları için projelerin gerektirdiği ölçülerde hassasiyetle ebatlanabilir. 60x60 cm, 30x30 cm gibi standart ebatların dışında özel ölçülerde karo kesimleri de yapılabilir.

BELENCO, tasarımcı ve mimarların özel gereksinimlerine göre yaratılmış yenilikçi, endüstri lideri ürünler sunmak için üretim teknolojisine çok büyük yatırım bir yatırım gerçekleştirmiştir. Pazarın ihtiyaç ve taleplerini algılayarak, dünyanın önde gelen üniversiteleri, bilimsel ve teknolojik araştırma enstitüleriyle işbirliği yapar. Ürünlerine azami özen göstererek tüm projelerinde araştırma ve geliştirmeye büyük önem verir.

Kuvars esaslı kompoze taştan mamul plaka üretimi yapan BELENCO, kuvars yüzey üretiminde dünya lideri olan İtalyan şirketi BRETON'un en yeni teknolojilerini, en büyük üretim hatlarından ikisini kullanır. Gelişmiş laboratuvarları, AR-GE tesisleri ve güçlü ürün geliştirme odaklı yaklaşımıyla, seçkin müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Tüm bunlar insan kaynaklarına sürekli yatırım yapılarak, istikrarlı bir büyüme sağlanarak, ürün geliştirmede mükemmeliyet arayışı, sosyal sorumlulukların gerçek anlamda yerine getirilmesi ve çevre bilincine güçlü bir bağlılık gibi temel değerlere sadık kalınarak gerçekleştirilir.

Üretimi Manisa Organize Sanayi Bölgesi 4. Kısım’daki 19 bin metrekaresi kapalı , 36 bin metrekare açık alanda kurulu tesislerinde gerçekleştiren BELENCO, 2017 yılı başında ikinci üretim hattını devreye almıştır. 2016 yılında 600 bin metrekare üretim yapan BELENCO’nun 2017 yılı hedefi, üretimi yeni hattıyla birlikte 1 milyon metrekareye yükseltmektir.

Yeni hat yatırımının yanı sıra, 2016’da Manisa OSB’de yeni bir parseli bünyesine katan BELENCO, 27 bin 534 metrekarelik yeni fabrika alanıyla toplamda 63 bin 534 metrekarelik bir alana ulaşmıştır. Orta ve uzun vadede bünyesine kattığı bu yeni alanda üretim tesisini kurmayı, mevcut üretim tesislerine ilave olarak 3. hat yatırımını da tamamlamayı planlamaktadır.

2019 GÜNCEL ÜRÜN KATALOĞUMUZU İNDİRİN