BELENCO Kuvars Yüzeyler, yenilikçi renk kombinasyonları ve doku çeşitleriyle tüm yaşam alanlarını zenginleştirmek üzere tasarlanmış olağanüstü dayanıklı, yüksek teknolojili kuvars yüzeylerdir. Üretim tesislerinde doğal kuvars mineralleri, Belenco'nun üstün özellikteki yüzeylerini oluşturmak için sahip olduğu benzersiz tekniklerle uyum içinde bir araya getirilir.

BELENCO ürünlerini yaşam alanlarınızda kullanarak kendinize has ve özel tasarımlar yaratabilirsiniz. %90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco Kuvars Yüzeyler üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiştir. Olağanüstü derecede sert ve dirençlidir. Hatta granitten daha sert ve bükülmeye karsı dört kat daha fazla dayanıklıdır. Lekelenme, kırılma ve çatlamaya karşı da daha dirençlidir.

BELENCO, temizlenmesi çok kolay olan gözeneksiz yüzeyleriyle konut ve ticari alanlar için son derece hijyenik yüzey çözümleri sunar. Ayrıca, bu üstün özelliklerini yıllarca korur.

BELENCO, mimar ve uygulamacıların ihtiyacı doğrultusunda mutfak ve banyo tezgahlarında kullanılmak üzere en ideal ebatlı 310x152 cm ekstra ve 330x165 cm jumbo boy kuvars plakalar üretir. Ayrıca plakalar AVM, otel, hastane ve konutlarda zemin veya cephe uygulamaları için projelerin gerektirdiği ölçülerde hassasiyetle ebatlanabilir. 50x50 cm, 30x30 cm, 50x100 cm gibi standart ebatların dışında özel ölçülerde karo kesimleri de yapılabilir.

Belenco, tasarımcı ve mimarların özel gereksinimlerine göre yaratılmış yenilikçi, endüstri lideri ürünler sunmak için üretim teknolojisine çok büyük bir yatırım gerçekleştirmiştir. Pazarın ihtiyaç ve taleplerini algılayarak, dünyanın önde gelen üniversiteleri, bilimsel ve teknolojik araştırma enstitüleriyle işbirliği yapar. Ürünlerine azami özen göstererek tüm projelerinde araştırma ve geliştirmeye büyük önem verir. Belenco 2018 yılında, sektöründe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-Ge Merkezi unvanını almıştır.

Kuvars esaslı kompoze taştan mamul plaka üretimi yapan Belenco, kuvars yüzey üretiminde dünya lideri olan İtalyan şirketi BRETON'un en yeni teknolojilerini, en büyük üretim hatlarını kullanır. Gelişmiş laboratuvarları, AR-GE merkezi ve güçlü ürün geliştirme odaklı yaklaşımıyla, seçkin müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Tüm bunlar insan kaynaklarına sürekli yatırım yapılarak, istikrarlı bir büyüme sağlanarak, ürün geliştirmede mükemmeliyet arayışı, sosyal sorumlulukların gerçek anlamda yerine getirilmesi ve çevre bilincine güçlü bir bağlılık gibi temel değerlere sadık kalınarak gerçekleştirilir.

Belenco, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan iki üretim tesisinde 38.634 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 63.724 m² Yeşil Bina sertifikalı alanda, Akıllı Fabrika (Smart Factory) teknolojik donanımı ve ‘’SIFIR ATIK Yönetim Sistemi’’ ilkeleriyle üretim yapmaktadır.

2011 yılında kuruluşundan itibaren üretim hatları, dünyanın lider doğal ve kompoze taş teknoloji firması İtalyan Breton S.p.A’nın en gelişmiş teknolojisiyle donanımlıdır. Yıllık 2.000.000 metrekare üretim kapasitesine sahip Belenco, tam otomatik 3 döküm ve 4 parlatma hattında üretime devam ekmektedir.

KATALOĞUMUZU İNCELEYİN